Voodoo Saints møder ungdommelig energi
Torsdag aften kl. 20:00 er der lagt op til en aften fyldt med voodoo, blues og rock'n'roll, når Esben Just, Oscar Mukherjee og H.P. Lange indtager scenen som Voodoo Saints. Den unge Oscar Mukherjee bringer nyt liv til trioen, der ellers består af de garvede musikere Esben Just og H.P. Lange. Sammen lover de at underholde med både klassikere og egne sange på både dansk og engelsk. Publikum kan forvente en aften med både rørende og swingende musik, når Voodoo Saints leverer deres hellige evangelie af blues og rock'n'roll.
Hitparade med velkendte danske hits
Fredag aften kl. 20:30 kan du opleve en storslået koncert med Chief 1, Anna David, Yepha og Christian Brøns. De fire venner har samlet deres største hits til en 75 minutters koncert, hvor publikum kan glæde sig til sange som "Du Kan Gøre Hvad du Vil", "Hængekøjen", "Fuck Dig", "Op Med Håret", "Engel", "Højt over Skyerne", "Tilbage Hvor Vi Var", "Skub Til Taget", "Fluen På Væggen", "Når En Engel Siger Farvel" og "Alt Er Godt". Det bliver en aften fyldt med energi og velkendte melodier, når de fire artister fyrer den af på scenen.
Praktisk information
Voodoo Saints
Dato: Torsdag 20. marts 2025
Tid: Kl. 20:00
Entré: 230 kr + evt. gebyr
Hitparade med Chief 1, Anna David, Yepha og Christian Brøns
Dato: Fredag 21. marts 2025
Tid: Kl. 20:30
Entré: 305 kr + evt. gebyr
Begge koncerter finder sted på Tobaksgaarden, Tobaksgården 7, 5610 Assens.
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her